default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. 03. 2019r.
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na godz. 17:00 na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM I ADORACJĄ KRZYŻA. Zachęcamy do podejmowania Dzieł Miłosierdzia w okresie Wielkiego Postu. Dziś Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Z naszej parafii maturzyści pielgrzymują wraz z ks. Kamilem. Módlmy się w intencji młodzieży o właściwe rozeznanie powołania. Dziś o godz. 16:00 na Mszy św. w kościele Ducha Świętego będzie obecny zespół „Zbrucz" z Tarnopola na Ukrainie, który wykona pieśni pasyjne. Serdecznie zapraszamy.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątek – godz. 16:30 – dla dzieci; o godz. 17:30 – dla dorosłych i młodzieży.
2. We poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Wszystkie Msze św. odbędą się w kościele parafialnym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są deklaracje Duchowej Adopcji, które będzie można uroczyście złożyć w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 9:30 i o 18:00.
3. W środę o godz. 17:25 różaniec, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z kazaniem zakończona Apelem Jasnogórskim.
4. Spotkania grup duszpasterskich:
- Odnowa w Duchu Świętym – czwartek po wieczornej Mszy św.
- Krąg Biblijny –  piątek po wieczornej Mszy św.
- Oaza Dzieci Bożych – sobota godz. 11:30
- Schola Dziecięca – sobota godz. 12:00
5. W sobotę wraz z ks. Damianem wyruszy pielgrzymka ministrantów do Krzeszowa i wycieczka do Karpacza. Spotkanie organizacyjne dziś po Mszy św. o godz. 11:00 w kaplicy św. Anny.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dwójek klasowych rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
7. Tradycyjnie w V niedzielę wielkiego postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne „Małżeństwo Umocnione Duchem Świętym”, które będą zwieńczeniem katechez głoszonych w ramach homilii przez wcześniejsze niedziele wielkiego postu. Rekolekcje Parafialne poprowadzi ks. dr Tomasz Gierasimczyk, a Rekolekcje Szkolne wygłosi ks. mgr Dariusz Korolik.
8. PZC organizuje akcję zbiórki żywności Tak Pomagam w dniach 29-30.03. Zbiórka zostanie przeprowadzona w marketach Biedronka.
9. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wyjeździe wakacyjnym organizowanym przez naszą parafię w terminie od 28.06 do 5.07. Tegoroczne Wakacje z Bogiem już po raz drugi odbędą się w miejscowości Travna w Czechach. Koszt wyjazdu wynosi 500 zł.  Zapisy i informacje w zakrystii.
10. Nasza parafia organizuje wyjazd na Lednicę. Wyjazd w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 75 zł. Zapisy u katechetów i w zakrystii.
11. W  ramach  Ekstremalnej  Drogi  Krzyżowej  w  piątek  wieczorem  12.04  z Zielonej Góry, z Nowej Soli i z Żar wyruszą pielgrzymi do Kaplicy Bożego Grobu w Żaganiu. Zapraszamy do udziału - jeśli zdrowie na to pozwala. – szczegóły na plakacie.
12. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:30 różaniec prowadzi Róża Świętego Antoniego. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Nocznickiego 1-44 Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gość Niedzielny" i "Niedziela”.
13. W tym tygodniu do Pana odeszła + Michalina Olender. Zmarłych parafian polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
Bóg zapłać za życzliwość, której doświadczamy, za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online