default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

11. 11. 2018r.

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Uroczysta suma w intencji ojczyzny zostanie odprawiona dziś o godz. 12:30. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierają dzieło świetlicy i jadłodajni.

Od 2 do 30 listopada modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych na tacę lub do zakrystii.

 

 • We wtorek 13 listopada przypada święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji. Tego dnia Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania dla klas 7 z grupy ks. Kamila. 

 • W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

 • Katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i Rodziców Chrzestnych w czwartek i piątek (15 - 16 listopada) o godz. 18:45 w Kancelarii Parafialnej.

 • Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. (św. Hieronim) Krąg biblijny jest wspólnotą ludzi, którzy pod kierownictwem kapłana chcą pogłębiać swoją znajomość Pisma św. Aby lepiej zrozumieć tekst natchniony potrzeba jego egzegezy, czyli wyjaśnienia. W ten sposób opisane wydarzenia, zwyczaje i postępowanie ludzi pozwalają zrozumieć co Bóg chce powiedzieć człowiekowi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby zgłębiać Słowo Boże i według niego żyć na 1 spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w Czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali św. Kazimierza. Opiekunem grupy jest ks. Kamil.

 • W piątek 16 listopada Msza św. wieczorna w intencji ojczyzny oraz w intencji zmarłych nauczycieli zostanie odprawiona w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, ze względu na Zaduszki Nauczycielskie. Po Mszy św. Koncert Zaduszkowy. Nabożeństwo wypominkowe również zostanie odprawione w kościele Piotra i Pawła. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

 • W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii dekanalna konferencja księży i katechetów. Pamiętajmy w modlitwie o księżach i katechetach.

 • Zapraszamy młodzież na spotkania oazowe w każdą sobotę na godz. 16:00.

 • W przyszłą niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do
  Komunii św. z okazją do nabycia książeczek dla dzieci, następnie o godz. 13:30 odbędzie się mierzenie strojów do I Komunii św.

 • W niedzielę 25 listopada o godz. 16:00 w kościele parafialnym rozpocznie się koncert Jarosława Królikowskiego, który będzie wykonywał utwory Czesława Niemena – A miłość największym jest darem.

 • Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 16:00 w kościele Ducha Świętego celebrowane są Msze św. dla młodzieży.

 • W dniach 17-18 listopada w godz. Od 18:30 do 20:00 oraz 7:30 – 14:00 przy parafii NNMP w salce Caritas organizowany jest dzień dawcy szpiku.

Przypominamy o organizowanej pielgrzymce do Lichenia i Torunia w terminie 30.11. – 02.12. Zostało 5 wolnych miejsc. Wszelkie szczegóły na plakatach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21 listopada o godz. 17:00.

Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę Śladami św. Pawła Apostoła do Grecji w terminie 27.04-02.05. Koszt pielgrzymki to 590 zł + 570 euro. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym z zaliczką 590 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na kartkach wyłożonych na stoliku z prasą.

   • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Augustyna

   • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy  ul. Kopernika

   • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”

   • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy dzieło remontowe naszej parafii.

 

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online