default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
19. 05. 2019r.

 

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy wspierają dzieło remontowe prowadzone w naszym kościele. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 w kaplicy św. Anny spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy sezon w naszej kawiarence parafialnej. Serdecznie zapraszamy po Mszy św. na kawę i ciasto.

 • Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17:30.
 • W ostatnim czasie uczestniczyliśmy w peregrynacji cudownego obrazu św. Józefa. Pragniemy, aby jako owoc tego spotkania, została zainicjonowana w naszej parafii grupa mężczyzn, którzy poprzez adorację, Eucharystię i spotkania formacyjne będą kształtować swoją męską duchowość. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn w poniedziałek na Msze św. wieczorną i bezpośrednio po niej  spotkanie formacyjne w kaplicy św. Anny.
 • W ramach promocji naszego pomnika historii w poniedziałek będziemy gościć redaktorów TVP 3 przygotowujących program Bitwa Regionów. Natomiast od wtorku do czwartku włącznie w naszym obiekcie nagrywane będą sceny do filmu produkcji Fundacji Lux Veritatis pt. Nędzarz i Madam. Z tego względu we wtorek nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna odbędą się w kaplicy św. Anny, weście od strony Holu Opackiego.
 • We wtorek o godz. 18:45 w kancelarii parafialnej rozpocznie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z 3 klas gimnazjum, którzy dotychczas nie złożyli niezbędnych dokumentów; zaś w środę o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała.
 • W czwartek o godz. 19:00 w kaplicy św. Anny odbędzie się spotkanie poświęcone aktualnym problemom małżeństw i rodzin w Polsce. Spotkanie poprowadzi Pan dr hab Mieczysław Guzewicz członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, doradca Minister Elżbiety Rafalskiej, autor wielu publikacji poświęconych tematyce rodziny.
 • W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.
 • W sobotę o godz. 10:00 odbędzie się spowiedź dzieci z klas trzecich oraz ich rodziców. Z tego względu kancelaria parafialna będzie nieczynna oraz nie odbędą się spotkania ministrantów, Oazy Dzieci Bożych i Scholi.
 • W przyszłą niedziele w dzień matki w naszej parafii odbędzie się Uroczystość  I Komunii Świętej, która  rozpocznie się w zbiórką na placu klasztornym o godz. 9:45. O godz. 10:00 Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 11:00.
 • Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński wydał komunikat informujący, że do święceń prezbiteratu w konkatedrze w Zielonej Górze 25 maja br. O godz. 10:00 przystąpią dk. Rafał Lisicki z Sandomierza, dk. Wojciech Przyborowski z Świebodzic, dk. Sebastian Pytlik ze Wschowy, dk. Mateusz Topolski z Sulęcina, dk. Rafał Zbrożek ze Słubic. Pamiętajmy w modlitwie o nowych kapłanach naszej diecezji.
 • Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Lednicę. Koszt przejazdu 75 zł.
 • Ks. Kamil zaprasza na pielgrzymkę do Jakubowa i Grodowca 8.06 w sobotę. Wyjazd o godzinie 8:30 z Placu Klasztornego. Koszt 55 zł zapisy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę Modlitwę Różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża Świętej Anny.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w piątek na godz. 18:45 rodziców dzieci przygotowujących się do  I Komunii Świętej.
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” ..
 • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli + Jolanta Łysoń, Andrzej Krempa. Zmarłych parafian polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

   
  ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online