default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20. 01. 2019r.
II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj II NIEDZIELA ZWYKŁA w roku liturgicznym. Rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy wspierają dzieło remontowe prowadzone w naszej parafii.

1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
2. Trwa  okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom.
4. Zbiórka ministrantów i ich rodziców wyjeżdżających do wojska w Świętoszowie w środę o godz. 8:15 na placu przy czołgach przy wyjeździe z Żagania w kierunku Żar.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
6. Członków i sympatyków Kręgu Biblijnego zapraszamy na spotkania tej grupy w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
7. Zapraszamy na spotkania formacyjne dzieci i młodzież: ministrantów w sobotę na godz. 9:15, Oazę na godz. 16:00.
8. Trawa w naszej Parafii wizyta duszpasterska (kolęda). Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas przyjęli nas  w swoim domu. Przypominamy, że należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, Krzyż - znak naszej wiary, dwie świece - znak, że Jezus jest dla nas światłem i nauczycielem, którego słuchamy i naśladujemy, wodę święconą - znak chrztu  św., którą pokropieni mamy sobie przypomnieć, że jesteśmy dziećmi Bożymi i jak dzieci Boże mamy postępować. Gdy nie mamy wody święconej należy wlać zwykłą wodę i na początku kolędy poprosić kapłana o jej poświęcenie. Kropidło, Pismo Święte - znak, że mamy w domu i czytamy Słowo Boże. Dzieci i Młodzież przygotowują zeszyty z katechezy a kandydaci do bierzmowania indeksy. Wizyta duszpasterska trwa od poniedziałku do soboty, rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16:00 w soboty od godz. 10:00. Plan kolędy wywieszony jest w gablotach przed kościołem.
9. Kancelaria Parafialna w czasie trwania wizyty duszpasterskiej (kolędy) czynna jest tylko w środy po Mszy św., o godz. 9: 30, oraz w soboty od godz. 9: 00 do 10:00.
10. Przypominamy, że parafia organizuje Pielgrzymkę Śladami św. Pawła Apostoła do Grecji w terminie 27.04-02.05. Koszt pielgrzymki to 590 zł + 570 euro. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym z zaliczką 590 zł.
10. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, przyjaciół naszego Pomnika Historii oraz drogich gości na I Charytatywny Bal Karnawałowy w Sali Opackiej i Holu Opackim 02.02.2019 r.  Zapewniamy smaczne dania, dobrą zabawę prowadzoną przez panią wodzirej Jolantę Frankowską z mężem. Informujemy, że sale będą ogrzewane. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Koszt: 250 zł od pary. Szczegóły na plakatach. Ze względów organizacyjnych prosimy o jak najszybsze zapisy. Bal rozpocznie się o godz. 19:00.
11. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Floriana. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Libelta 1-4
12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
13. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za  modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online