default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.09.2023r.
XXIV Niedziela zwykła

Jezus mu orzekł :Nie mówię Ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.”

1. Dzisiaj o godz.12.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji mieszkańców Miasta Żagania z udziałem Cechu Rzemieślników szczególnie piekarzy, oraz naszych samorządowców przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
2. Dzisiaj przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka, dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział 14 września w naszym kościele w obchodach wojewódzkich tego święta.
Przypominamy, że deklaracje przygotowania dzieci do I Komunii świętej należy przynieść w dniu 24 września w niedzielę na obowiązkowe spotkanie dla rodziców po Mszy świętej o godz. 11.00.
3. W poniedziałek św. Stanisława Kostki, patrona Polski, święto. Mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
4. Zapraszamy na adoracje Najśw. Sakramentu od poniedziałku do soboty o godz.17.00, we wtorek zapraszamy do modlitwy mężczyzn.
5. Informujemy, że istnieje możliwość korzystania z posiłków dla seniorów samotnych. Szczegółowe informacje i zapisy w jadłodajni od poniedziałku do piątku godz. 9.00 – 10.00 i od 12.00 do 14.00.
6. W Czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto.
7. W Piątek Mszą świętą o godz.18: 00 rozpocznie się spotkanie formacyjne młodzieżowej grupy oazowej.
8. W sobotę o godz; 11.00 zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie formacyjne, zapraszamy też wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów na spotkanie o godz. 11:00.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, dostępne są Niedziela i Gość Niedzielny.
10. Serdecznie zapraszamy do korzystania z kawiarenki parafialnej, która otwarta jest po każdej mszy św.
11. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. W następną niedzielę przed Mszą o godz. 12.30 modlitwę różańcową poprowadzi Róża świętego Antoniego – serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce róż różańcowych do Rokitna w sobotę 7 Października zapisy w zakrystii koszt przejazdu 50 zł.
13. Już dzisiaj zapraszamy na Czuwania modlitewne pierwsze 29 września w piątek rozpocznie się Mszą św. o godz.; 18.00.
14. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej parafii, a do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 mieszkańców ulicy Szprotawskiej 9-12A
15. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.
16. Wszystkim jubilatom solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze Życzenia Bożych Łask i opieki Matki Bożej Wniebowziętej - Patronki naszej parafii.

Ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online