default_mobilelogo

INFORMACJA

24-30.11.2019 - kurs przedmałżeński w parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu.

Pierwsze spotkanie 24.11.’ (sobota) po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym.

Codzienne nauki również po Mszy św. wieczornej.

 

 

Weekendowe Rekolekcje Lectio Divina

Rekolekcje lectio divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa, która jest dostępna dla wszystkich wierzących, którzy pragną zażyłości ze Słowem Bożym: prostych i uczonych, duchownych i świeckich.

Jest szczególnym rodzajem duchowości, radykalną formą życia chrześcijańskiego. Składają się na nią cztery etapy modlitwy słowem Bożym realizowane każdego dnia rekolekcji: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja).

Czytaj więcej...

Jeszcze raz Bogu niech będą dzięki za Jego błogosławieństwo w dniu Uroczystego Odpustu Parafialnego. Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej prosimy o Opiekę Bożą i Błogosławieństwo dla  wszystkich naszych dobroczyńców, ofiarodawców, wolontariuszy i organizatorów festynu. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary przeznaczone na dzieło renowacji naszego zespołu klasztornego.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w przygotowaniu Wakacji z Bogiem w Czechach oraz wszystkim, którzy duchowo i materialnie włączają się w to dzieło. Szczególnym patronatem objęła nas Fundacja PKO.

 

 

...KTO SIĘ TAKIM PUKLERZEM UZBROI, KTO PRZY KOŚCIELE I GRANICY STOI, TEN SIĘ, PRÓCZ BOGA, NICZEGO NIE BOI.
Wincenty Pol

Trasa; Żagań –Kraków Łagiewniki- Dębowiec Sanktuarium MB La Salette – Komańcza- Sanok - Przemyśl- Lwów- Olesko- Poczajów- Krzemieniec – Łańcut- Żagań.
Termin: 9 - 14 września 2019.

Zapraszamy w piękne i urokliwe strony naszej kochanej Ojczyzny z dawnym naszym Lwowem - Oleskiem- Podhorcami- Krzemieńcem i Ławrą Poczajowską.

Dzień 1 godz.5.00 wyjazd do Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach (Koronka do Miłosierdzia Bożego) przejazd do Dębowca Sanktuarium Matki Bożej z La Salette, nawiedzenie sanktuarium - obiadokolacja, nocleg).

Czytaj więcej...

Od marca w naszej Diecezji odbywać się będzie peregrynacja obrazu św. Józefa, który zostanie przywieziony podczas pielgrzymki mężczyzn do Kalisza. Obraz zostanie przywieziony do naszej parafii 9 maja.

 

Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla Ministrantów i Lektorów w Głogowie

W sobotę 16 lutego czterech ministrantów wzięło udział w Diecezjalnym Turnieju w Tenisa Stołowego dla Ministrantów i Lektorów w Głogowie. Drugie miejsce zajął nasz ministrant Szymon Rudzki, który do domu powrócił z pucharem i nagrodami.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi i pozostałym ministrantom, którzy wzięli udział w turnieju.

 

Informacja Turystyczna

„ Zespołu Poaugustiańskiego” tel. 609 821 170

czynna: od maja do września od poniedziałku do soboty w godz. 10.30 – 14.00

ZWIEDZANIE OPACTWA KANONIKÓW REGULARNYCH

z przewodnikiem od poniedziałku do soboty o godz.: 10.30, 12.00, 13.30

Zgłoszenia grup zorganizowanych – 1 dzień wcześniej przed planowanym terminem wycieczki,

tel. 609 821 170

W niedzielę i święta, ze względu na odprawiane nabożeństwa, nie ma możliwości zwiedzania!

 

 --------------------------------------------------------------------


Gruppen aus Deutschland und individuelle Touristen möchten wir herzlich zur Besichtigung unseres Klosters einladen. Im unser Besichtigungsprogramm: Bibliothek, Vorraum und Kirche.

ks. Damian 516-864-235


chwilowki online