default_mobilelogo

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego diecezja we współpracy z TVP3 Gorzów Wielkopolski i Radiem Zachód zaprasza do udziału w liturgii poprzez transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe realizowane z Paradyża.

a) Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne
Ze względu na odwołanie parafialnych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia br. o godz. 19.00. Rekolekcje wygłoszą: ks. Grzegorz Cyran, ks. Robert Patro, ks. Waldemar Kostrzewski

b) Triduum Paschalne
Uroczystości Triduum Paschalnego, a zatem Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilia Paschalna będą transmitowane o godz. 19.00.

 

 

W związku w pandemią Koronawirusa Kościół podjął wytrwałą modlitwę i pokutę w intencji chorych, umierających oraz o ratunek od Boga dla zagrożonych. Po Każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje.
W gablocie zostały wywieszone komunikaty Wojewody Lubuskiego i Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Informujemy, że stosujemy się do tych zaleceń. Konfesjonały są dezynfekowane, nie ma wody w kropielnicach, a krata kościoła parafialnego jest otwarty przez cały dzień, abyśmy w modlitwie mogli Panu Bogu zawierzać wszystkie nasze sprawy. Zapraszamy na modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty od godz. 17:00. Księża spowiadają przed każdą Mszą św.  Intencje zamówionych Mszy św. będą odprawiane w kościele. Wierni pozostający w domach mogą telefonicznie zgłaszać prośbę  o przynoszenie Komunii Świętej do ich domów. Obowiązujący nas okres kwarantanny chroni przed rozpowszechnianiem się choroby. Dla naszego bezpieczeństwa odwołano zajęcia w szkołach, imprezy kulturalne, zamknięto place zabaw. Prosimy o sumienne wypełnianie wytycznych. W kościele przekazujemy sobie znak pokoju przez skinięcie głową. Kancelaria parafialna czynna jest bez zmian. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie. Zapraszamy do duchowej łączności z duszpasterzami naszej parafii i z całym Kościołem w Polsce, który codziennie  o godz. 20:30 trwa w modlitwie różańcowej w intencji chorych, cierpiących oraz o ratunek od Boga dla zarażonych.

 

 


Zapraszamy na kurs przedmałżeński, który w naszej parafii rozpocznie się 8 marca po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkania codziennie po wieczornej Mszy św., a zakończenie w sobotę 14 marca wieczorną Eucharystią i wydaniem zaświadczeń.

 

 

Plan Wizyty Duszpasterskiej


Poniedziałek 30.12.
NOWOGRÓDZKA 16-145, STAROWIEJSKA, OGRODOWA, HEBANOWA, CEDROWA, MAHONIOWA

Czwartek 2.01.
MARYSIN, ŻÓŁKIEWSKIEGO, ZIELONA, WIŚNIOWA, DOLNA, BOCZNA, PÓŁNOCA 

Piątek 3.01.
KWIATOWA, MORELOWA, SŁONECZNA, LIPOWA, PORZECZKOWA, JAŚMINOWA, ŁĄKOWA

Sobota 4.01.
KOŻUCHOWSKA, ŚW. BARBARY, PADEREWSKIEGO, SIENKIEWICZA, GRANICZNA

Wtorek 7.01.
Rzeźnicka, Kręta, 

 

Czytaj więcej...

Na Święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wyrazy  wdzięczności i najserdeczniejsze życzenia:

Czytaj więcej...

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania w parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu:

07.12.2019 r.
14.12.2019 r.
04.01.2019 r.
11.01.2019 r.
15.02.2019 r.

Spotkania zaczynają się o godz. 19:00.

Kandydatami mogą być osoby, które ukończyły 21 rok życia. Potrzebne są zaświadczenia od Księdza Proboszcza parafii zamieszkania.


chwilowki online