default_mobilelogo

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.11.2021r.
XXXIV Niedziela Zwykła
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

„Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

    1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej mszy odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Seminarium Duchownego. Po mszy o godz. 12.30 procesja do figury Chrystusa Króla, a taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Podczas mszy o godz. 11.00 będzie obrzęd włączenia kandydatów do grona ministrantów oraz poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym, a po mszy o godz. 11.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kaplicy św. Anny.
    2. W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
    3. We wtorek przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
    4. W środę przed mszą wieczorną Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    5. W piątek 26 listopada zapraszamy na Charyzmatyczne Czuwania Modlitewne pod hasłem: Spotkać Jezusa. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17.00. Więcej informacji na plakatach. Przypominamy,
że od godz. 18.00 w trakcie mszy i adoracji sprawowana będzie opieka nad dziećmi w salce młodzieżowej.
    6. W sobotę 27 listopada po mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.
    7. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent i jednocześnie nowy rok liturgiczny. Z tej racji podczas mszy o godz. 8.00 odbędzie się poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków. Poświęcone opłatki będzie można nabywać przy wyjściu z kościoła i będą roznoszone po domach, a ofiary z opłatków przeznaczone są na remont kościoła.
    8. Modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie codziennie o godz. 17.25, z wyjątkiem środy, gdy będzie o godz. 17.15.
    9. Młodzież naszej parafii zbiera środki na wyjazd na Światowe Dni Młodych do Lizbony. Z tej racji przez 4 niedziele Adwentu młodzi rozprowadzać będą zimowe herbaty i ciasto. Nabyć je można
po Mszach świętych o godz. 8:00, 11:00, 12:30 i 18:00 w krużganku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do wsparcia młodzieży.
    10. Organizowany jest wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja do Torunia w sobotę 4 grudnia. Wyjazd godz. 5.00 rano, powrót ok. 24.00. Koszt wyjazdu 120 zł. Zapisy w zakrystii.
    11. Zapraszamy do udziału w nowej edycji cyklu "Teologia w mieście", obejmującego 10 spotkań wokół zagadnień z Pisma Świętego i teologii. Spotkania odbywać się będą w soboty od godz. 9.30 do godz. 12.50 w Gorzowie i w Zielonej Górze, począwszy od 4 grudnia br. Szczegółowy program i informacje o zapisach są już dostępne na stronie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein: ift.zgora.pl
    12. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 12.30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Zwycięskiej. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców ul. Mickiewicza, Królowej Jadwigi, Skarbowej, Parkowej, Pl. Wolności.
    13. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Już dziś przy wyjściu z kościoła są dostępne także nasze parafialne kalendarze na 2022 rok w cenie 10 zł, co stanowi cegiełkę
na remonty parafialne.
    14. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Zapowiadana na dziś zbiórka do puszek prowadzona przez Drużynę Małych Zuchów ze względów epidemicznych nie odbędzie się. W następną niedzielę taca przeznaczona na cele remontowe parafii.
    15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Stanisław Winnik, Maria Krzywicka, Amelia Grzybowska, Halina Bawłowicz. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online