default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29. 04. 2020 r.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dziś V Niedziela Zwykła, którą przeżywamy w łączności z naszymi parafianami pozostającymi w domu. Zawierzamy Was w naszej codziennej modlitwie. Informujemy, że decyzją Konferencji Episkopatu Polski w kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Prosimy o wyrozumiałość i pierwszeństwo dla tych, którzy zamówili wcześniej intencję. Dzisiejsza Msza św. o godz. 8:00 i nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00 będzie transmitowane  mediach społecznościowych.

    Księża spowiadają codziennie przed każdą Mszą św. Informujemy, że można także  umawiać się telefonicznie. Zachęcamy do śledzenia aktualności z życia parafii oraz transmitowanych nabożeństw  na fb parafialnym.

1. Droga Krzyżowa w piątek tylko o godz. 17:30 transmitowana na fb.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się w int. nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Paradyża do domowej modlitwy w tej intencji.

3. W piątek okazja do spowiedzi w małych grupach od godz. 16:00 i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:30. Zachęcamy, aby w domu odmówić litanie do Serca Pana Jezusa i akt wynagradzający Sercu Jezusa.

4. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych o zwykłej porze. Fatimskie Nabożeństwo Pokutne w intencji ustania pandemii o godz. 17:00

5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna czas WIELKIEGO TYGODNIA. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

6. W przyszłą niedzielę ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:30 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Zwycięskiej. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 chętne osoby. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Niedziela” i zanoszenia jej chorym pozostającym w domach.

Bóg zapłać składane  ofiary, za wszystkie gesty dobroci i życzliwości których także w tych dniach nie brakuje oraz za modlitwy  w kościele oraz w łączności z nami przez transmisję w internecie.


Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online