default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18. 10. 2020r.

 • Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. To czas nawrócenia dla Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary  na wsparcie dzieła remontowego naszego kościoła.
 • Dzisiaj po Mszy św. o 11:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W dniu dzisiejszym 18 października w liturgii Kościoła wspominamy postać św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia (komunikat bpa diecezjalnego). Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach służby zdrowia, by z oddaniem i cierpliwością posługiwali przy chorych i cierpiących.  
  Tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz, ks. Łukasz. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona o 12:30.
 • Dzisiaj na godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe  wszystkich, którzy pielgrzymowali z nami w lutym tego roku do Ziemi Świętej. Spotkanie odbędzie się w sali opackiej.
 • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek, rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Bogu za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas. We wtorek, św. Jana Kantego; w czwartek św. Jana Pawła II.
 • Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17:30. Dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16:30.
 • W piątek o 17:00 drugie charyzmatyczne spotkanie modlitewne „Zbawienie w Chrystusie” . Każdy z uczestników spotkania otrzyma symboliczny krzyżyk. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  W tradycji Kościoła wielką uwagę zwracano na modlitwę za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek, abyśmy nie mylili nazwisk. Kartki mają przypisaną datę modlitwy, abyśmy mogli wspólnie się modlić. Serdeczne Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których wykonywać będziemy ozdoby świąteczne. Przygotowane ozdoby będziemy sprzedawać podczas jarmarku bożonarodzeniowego na początku grudnia. Ofiary przeznaczone będą na urządzenie salki oraz wyjazdy integracyjne dla młodzieży. Zapisy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość poświęcenia kościoła własnego, przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Anny.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Nocznickiego 1 – 44.
 • W związku z wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem oraz nowymi obostrzeniami sanitarnymi, przypominamy o zachowaniu dystansu i obowiązku noszenia maseczek zakrywających nos i usta. Komunia Święta na rękę udzielana jest przez jednego z kapłanów w nawie bocznej.
 • W imieniu Żarskiego Hospicjum im. Św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowanie za udział w akcji „Pola nadziei”. Zebrana kwota 1004, 10 zł.
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia Jubilatom i solenizantom życzymy opieki Matki Bożej, patronki naszej parafii. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby misji.

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online