default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20. 06. 2021r.
XII Niedziela Zwykła

Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach. Tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy swoją ofiara na tace wspierają dzieło remontowe naszej parafii.

    1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie na godz. 17:30.
    2. W poniedziałek spowiedź od godz. 16:00 przed s. bierzmowania. Sprzątanie kościoła przed bierzmowaniem odbędzie się w poniedziałek o godz. 19:00. Zapraszamy rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania. Tego dnia przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
    3. We wtorek na Mszy św. o godz. 17:00 ks. Biskup. Tadeusz Lityński udzieli naszej młodzieży s. bierzmowania.
Tego dnia intencja z Mszy św. o godz. 18:00 zostanie przeniesiona na godz. 17:00.
    4. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem czerwcowym, w modlitwie polecać będziemy wszystkich ojców z okazji ich święta.
    5. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciele.
    6. W piątek zapraszamy na kolejne Charyzmatyczne Czuwanie Modlitewne. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17:00. Podobnie jak w zeszłym miesiącu od godz. 18:00 do zakończenia czuwania sprawowana będzie opieka dla dzieci w salce młodzieżowej.
    7. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na godz.7.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym.
    8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dziś zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
    9. Zapraszamy po każdej Mszy św. na pyszne ciasto i kawę do naszej kawiarenki na wirydarzu.
    10. Rozpoczynamy przygotowania do naszego Parafialnego odpustu i związanego z nim XXIII Festynu. Już dziś prosimy o pomoc w tym przedsięwzięciu. Prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii oraz o deklarację upieczenie ciasta.
    11. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12:30 swoją modlitwą otoczymy ks. Proboszcza, który w tym dniu przeżywać będzie swoje imieniny.
    12. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 mieszkańców przy ul. Dworcowej od 1-25.
    13. Od przyszłej niedzieli, na czas wakacji Msza św. o godz. 16:00 zostaje przeniesiona na godz. 20:00 w Kościele Ducha Świętego.
    14. 29 czerwca przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. odpustowe w tym kościele zostaną odprawione o godz. 9:30 i 18:00.
    15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
    16. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieło remontu zegara poprzez wpłatę na konto lub indywidualne ofiary. W tym tygodniu z naszej parafii Bóg odwołał do wieczności: Krystynę Szczęsną oraz Halinę Piękosz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie......

              Ks. Kan. Władysław Tasior - proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online