default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.09.2021r.
XXIV Niedziela Zwykła

Wziąć krzyż czyli co? Ano zapłacić ile trzeba będzie za wierność Ewangelii. Owszem, nie zawsze trzeba płacić znoszeniem krzywych spojrzeń, pukania się po głowie, czy złośliwych oskarżeń; tym bardziej więzieniem czy własną krwią. Bywają czasy, w których za bycie świętym nawet otrzymuje się oklaski. Jedną cenę trzeba chyba jednak płacić w każdych czasach: cenę odrzucenia tego, co sprzeciwia się ewangelicznemu stylowi. Choć byłoby wygodne, choć przyniosłoby zysk, uznanie, splendor...
    1. Dzisiaj w Warszawie o godz. 12.00 uroczysta msza beatyfikacyjna kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej, a w kościele parafialnym o godz. 12.30 uroczysta msza św. dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Żagania z racji „Jarmarku św. Michała”.
    2. W poniedziałek 13 dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec, następnie Msza św., a po niej procesja światła wewnątrz kościoła.
    3. W każdy poniedziałek w godzinach 18.00-20.00 zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych w świetlicy sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Więcej informacji u ks. Łukasza.
    4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 17:00 Droga krzyżowa, następnie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Msza św., a po niej zapraszamy na spotkanie Bractwo św. Józefa i chętnych mężczyzn.
    5. W środę przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
    6. W czwartek i w piątek o godz. 18.45 w kancelarii parafialnej odbędą się nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci.
    7. W najbliższy piątek o godz. 9.30 msza św. w intencji Sybiraków, z tej racji msza będzie odprawiona w kościele.
    8. W każdy piątek zapraszamy na spotkania oazy młodzieżowej, które rozpoczynają się wspólną Mszą świętą o godz. 18.00.
    9. W sobotę 18 września obchodzimy święto Stanisława Kostki. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. W związku z tym wydarzeniem Msza św. o godz. 9.30 odbędzie się w kościele.
    10. W następną niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy dzieci chętne do śpiewania w scholi podczas mszy św.
    11. W następną niedzielę mszą św. o godz. 12.00 w parafii św. Józefa rozpocznie się festyn parafialny.
    12. Przyjmujemy nowych kandydatów do grona ministrantów. Chętnych chłopców i ich rodziców prosimy o kontakt z ks. Łukaszem
    13. 24 września i w każdy następny ostatni piątek miesiąca zapraszamy na Charyzmatyczne Czuwania Modlitewne w tym roku pod hasłem: Spotkać Jezusa. Rozpoczynamy różańcem o godz. 17.00. Więcej informacji na plakatach. Przypominamy, że od godz. 18.00 w trakcie Mszy i adoracji sprawowana będzie opieka nad dziećmi w salce młodzieżowej.
    14. W sobotę 2 października odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Organizowany jest również wyjazd z naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
    15. Za tydzień przed Mszą św. o godz. 12.30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Wincentego a Paulo. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 mieszkańców przy ul. Nowogródzkiej.
    16. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
    17. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Dzisiaj jest możliwość wsparcia dzieła jadłodajni i świetlicy prowadzonych przez nasze siostry.
    18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Piotr Łapka i  Bronisława Kula. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Ks. Kan. Władysław Tasior - proboszcz

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online