default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. 02. 2021r.
II Niedziela Wielkiego Postu
    

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne. Dziś swoją ofiarą do puszek wspieramy dzieło pomocy „Ad Gentes”.

    1. Dziś o godzinie 17:00 – Gorzkie Żale. Tradycyjnie podczas nabożeństwa zbierana będzie taca na kwiaty do Bożego Grobu. Przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa została wyłożona Księga Trzeźwościowa oraz puszka na własną jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnej abstynencji i wpisywania się do księgi.
    2. Zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie formacyjne dziś po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym.
    3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kaplicy św. Anny spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym, a w salce parafialnej spotka się Bractwo Józefowe.
    4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek wraz ze Wspólnotą Przyjaciół Paradyża podczas adoracji o 17:30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa - nabożeństwo powołaniowe. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne. Tego dnia wspominamy w liturgii Kościoła św. Kazimierza Królewicz.
    5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci i młodzieży i o godz. 17:00 dla dorosłych. Spowiedź z racji I piątku miesiąca w naszym kościele od godz. 17:00. O godz. 17:30 nabożeństwo pierwszopiątkowe wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. Po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej spotkanie Kręgu Biblijnego.
    6. Jak w każdą I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych po Mszy św. o godz. 7:00. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.
    7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne w cenie 15 zł.
    8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w V Niedziele Wielkiego Postu. Nauki będzie głosił ks. Kazimierz Małżeński CM – proboszcz parafii św. Mikołaja w Skwierzynie.
    9.  Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 8:00. W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jadwigi Śląskiej. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 9:00 mieszkańców przy ul. Kopernika.
    10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .
    11. Bóg zapłać za wszelkie wyrazy życzliwości, których doświadczamy, za modlitwy i ofiary składane na rzecz remontów w naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Za tydzień wesprzemy grono ubogich naszej parafii. Zbiórkę przeprowadzi Parafialny Caritas.

Ks. Kan. Władysław Tasior - proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online