default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15. 09. 2019r.
   

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Dziś o godz. 12:30 uroczysta suma w int. mieszkańców naszego miasta i przedsiębiorców. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dziś dzieło remontowe prowadzone w naszym obiekcie oraz tym, którzy przez ofiarę składaną do puszek wspierają uczelnie katolickie.

 • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. w int. ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli.
 • We wtorek przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka. Msza św. w int. Sybiraków będzie celebrowana o godz. 18:00.
 • W środę świeto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży – Parafialny Dzień Młodzieży. O godz. 18:00 Msza św. z udziałem Oazy Młodzieżowej, Ruchu Lednickiego, wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów do s. bierzmowania z klasy 8. Po Mszy św. Agapa w sali św. Kazimierza. 
 • W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 • W piątek o godz. 18:00 Msza św. w int. Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja. Dokładny plan zamieszczony jest w gablocie. Po Mszy św. rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła przy ołtarzu  z Jego figurą.
 • W piątek od godziny 19:00 do 20:00 w kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o przybycie rodziców z dziećmi i przyniesienie wypełnionych deklaracji.
 • Trwają zapisy na pielgrzymkę mężczyzn do sanktuarium w Międzyrzeczu, która odbędzie się w przyszłą sobotę. Z tej racji cykliczne spotkania dzieci i młodzieży odbywające się w każdą sobotę zostają odwołane.
 • Pozostały jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Sankuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pielgrzymka odbędzie się 5 października. Koszt przejazdu 35 zł.
 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach w ciszy metodą Lectio Divina wdniach 11-13.10 „Maryjo naucz mnie kochać, tak jak Ty kochasz Jezusa”. Szczegóły w gablocie i na kartkach wyłożonych na stoliku z prasą. Ilość miejsc ograniczona.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 3-9.02.2020 r. Koszt to 2150 zł + 440 USD. Prosimy o zaliczkę przy zapisie w wysokości 1000 zł. Dokładny plan wyłożony jest na stoliku z prasą.
 • W przyszłą niedzielę Modlitwę Różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża Świętego Floriana.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Szprotawskiej 16A-18A
 • Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Zachęcamy do nabywania kalendarzy w cenie 5 zł i 2 zł.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

  ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online