default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

15. 07. 2018r.

Jezus Chrystus posyła nas, abyśmy po śladach Dwunastu Apostołów szli z Dobrą Nowiną w świat. Jednak wielu z nas jest przekonanych o swojej niekompetencji do takiej misji: „To nie na moje siły, nie dam rady, nie potrafię, boję się”. To normalne odczucie, wszak nikt nie jest gotowy sam a siebie do tego zadania. Nawet apostołom wiele brakowało, a jednak zostali posłani. Działo się tak i dzieje nadal, gdyż to sam Chrystus wyposaża uczniów na drogę w swoją moc i mądrość. A zatem skuteczność misji nie zależy tylko od zdolności i zaangażowania posłanych, ale przede wszystkim od łaski Ducha Świętego, który działa w ludzkich sercach. Dzisiaj wspieramy dzieło remontowe w naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Zapraszamy do naszej kawiarenki w wirydarzu po Mszach świętych.

 • Przypominamy wakacyjny porządek Mszy świętych w parafii, w dni powszednie o godz. 7:00; 9:30; 18:00; od godz. 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czasie adoracji wieczornej. W niedziele Msze Święte o godz. 8:00; 9:30 w kościele Apostołów Piotra i Pawła; 11:00; 12:30; 18:00; o godz. 20:00 w kościele Św. Ducha.

 • Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna: we wtorek od godz. 16:00 do 17:00; w sobotę od 10:00 do 11:00.

W tym tygodniu zapraszamy:

 • W poniedziałek 16 lipca Akcja Katolicka zaprasza na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00, po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 • W środę 18 lipca o godz. 9:30 w kościele Msza św. w intencji Policji z okazji ich patronalnego święta. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

 • W środę przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W dniach od 22 do 29 lipca 2018r. przeżywać będziemy XIX ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa. W tym czasie będziemy modlić się w intencji kierowców i podróżujących, a w niedzielę 29 lipca po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów. W tym dniu wspieramy misjonarzy naszymi ofiarami 1 grosz za 1 km.

 • W niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 12:30 pożegnamy ks. Adama Pawłowskiego, który na mocy dekretu Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego został skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii w Sieniawie Żarskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ks. Adama.

 • Zapraszamy na pielgrzymki piesze i rowerowe na Jasną Górę do Częstochowy organizowane przez duszpasterstwo diecezjalne – szczegóły na Plakatach i stronach internetowych diecezji.

 • W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizowała transmisje Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca br. aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji o godz. 11:00 zapraszamy.

   • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12:30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Józefa.

   • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Ratuszowej numery od 7 do końca.

   • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

 • W tym tygodniu odeszli do Pana śp. ++ Bożena Pośpiech, Ryszard Sadzenica polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

 

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online