default_mobilelogo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
2. 08. 2020r.

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Podejmijmy to wyzwanie jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ofiarę do puszek wspierają grono ubogich w naszej parafii.
 Po każdej Mszy św. zapraszamy do skorzystania z oferty naszej parafialnej kawiarenki. W niej jak co tydzień pyszne ciasto, lody i kawa. W sklepiku parafialnym można nabyć pamiątki związane z Pomnikiem Historii. W dniu dzisiejszym za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła  i pobożne odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę można uzyskać odpust Porcjonkuli. Ponieważ w ubiegłą niedzielę przedstawiciele fundacji „Siepomaga” nie przeprowadzili zapowiadanej zbiórki na rzecz 12 - sto miesięcznej Mii, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni .W dniu dzisiejszym po Mszy św. o 11:00 i 18:00 istnieje możliwość wsparcia.

 • 15 sierpnia przeżywać będziemy opust parafialny, a wraz z nim kolejny już festyn rodzinny. Dziękujemy tym wszystkim, którzy okazują nam życzliwość i deklarują swoją pomoc w organizacji festynu. Prosimy Was o przekazywanie fantów na festyn. Można je składać do kosza w zakrystii.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, którzy posługiwali jako proboszczowie w naszej parafii i obecnego księdza proboszcza. W czwartek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę wspomnienie św. Dominika.
 • W poniedziałek o godz. 17:30 wraz ze wspólnotą św. Józefa modlimy się wspólnie na różańcu w intencji dusz w czyśćcu cierpiących.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 17:00 nabożeństwo powołaniowe, po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Przyjaciół Paradyża. W piątek od 16:30 spowiedź. Natomiast nabożeństwo do NSPJ wraz z procesją eucharystyczną o 17:30.
 • Niedzielny porządek Mszy św. w okresie wakacyjnym jest następujący: 8:00, 9:30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00 w kościele Ducha Świętego.
  Kancelaria parafialna czynna jest tylko w środę od godz. 16:00 do 17:00 i w sobotę od godz. 10:00 do 11:00 oraz zawsze w każdej pilnej sprawie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
 • W przyszłą niedzielę (9 sierpnia) w naszej parafii, na każdej Mszy św. będziemy gościć ks. dra Andrzeja Pasia z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Odbędzie się także zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom przeżywającym od 10 lat dramat wojny w Syrii.
 • W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża Matki Bożej Rokitniańskiej.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę o godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Łużyckiej i Brodatego. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy grono korzystających z naszej jadłodajni i świetlicy dla dzieci.
             
    ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online