default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
Wniebowstąpienie Pańskie
24. 05. 2020r.

Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. Trwamy w nowennie przed zesłaniem Ducha Świętego, oczekując na Ducha Pocieszyciela. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się również za Kościół w Chinach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Przypominamy, że w kościele parafialnym może jednocześnie przebywać 150 osób.

 • Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie różańcowej w int. ustania pandemii o godz. 17:00  i w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17:30.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się d I Komunii Świętej.
 • We wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 • We wtorek również obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 • W środę przypada rocznica święceń księdza Kamila i księdza Damiana. Wspólnie z pozostałymi kapłanami z którymi zostali wyświeceni, odprawią uroczystą Mszę św. w naszym kościele w środę o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 • W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 • W sobotę w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 17:30 Nabożeństwo Majowe, o godz. 18:00 Msza św. a o godz.. 20:00 w kościele parafialnym odbędzie się dodatkowa Msza św. z modlitwą uwielbienia. Po Mszy św. nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Tego dnia będziemy przeżywać odpust w kościele Ducha Świętego, w którym Msza św. będzie sprawowana w intencji parafian o godz. 16:00
 • Przyszła niedziela kończy okres Wielkanocy. Jest to więc ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 • Od 1 czerwca wznawiamy spotkania wszystkich grup parafialnych.
 • W przyszłą niedzielę Modlitwę Różańcową przed Mszą św. o godz. 12: 30, poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ulicy Browarnianej, Halickiej, Waryńskiego, Chopina, Fredry, Orląt Lwowskich
 • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.
 • Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodni składamy najserdeczniejsze życzenia


  ks. kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online