default_mobilelogo

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. 02. 2020r.
VII NIEDZIELA ZWYKŁA


Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

W TYM TYGODNIU ROZPOCZYNAMY OKRES WIELKIEGO POSTU:  Środa Popielcowa rozpoczyna ten czas. Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 7:00, 11:00, 16:00, 18:00 (z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania) oraz w kościele pw. Piotra i Pawła o godz. 9:30. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty. O godz. 17:00 wspólny różaniec, prosimy o prowadzenie Różę Matki Bożej Rokitniańskiej, o godz. 17:50 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
1. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a także abstynencja (Wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Nakaz ten nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi w piątek przypada uroczystość. Natomiast wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia) W tym dniu taca przeznaczona jest na dom księży emerytów. Przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa  zostanie wyłożona Księga Trzeźwościowa. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnej abstynencji i wpisywania się do księgi.
2. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE: W Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: - godz. 16:30 – dla dzieci; godz. 17:30 - dla dorosłych i młodzieży. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 w kościele parafialnym - nabożeństwo pasyjne – Gorzkie Żale.  Tradycyjnie podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu. Za uczestnictwo w nabożeństwach w czasie Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Od poniedziałku Msze św. o godz. 7:00 i 9:30 będą odprawiane w kaplicy św. Anny, a o godz. 18:00 w dużym kościele.
4. Katechetów uczących na terenie naszej parafii zapraszamy na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się we wtorek Mszą św. wieczorną.
5. W czwartek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym i Apostolatu Maryjnego.
6. W piątek przypada Diecezjalny Dzień Postu i Modlitwy w intencji młodzieży. Będziemy modlić się o łaskę żywej wiary dla młodzieży i odwagę życia nią na co dzień oraz w intencji tegorocznych maturzystów, aby dobrze rozeznali swoje powołanie.
7. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego i Parafialnego Zespołu Caritas.
8. W sobotę o godz. 10:00 rozpocznie się spotkanie ministrantów młodszych, a o godz. 10:30 zbiórka ministrantów starszych. O godz. 11:00 odbędzie się kolejne spotkanie kursu lektorskiego. Młodzież z Oazy ma swoje spotkania w soboty o godz. 16:30.
9. Za tydzień przypada I Niedziela Miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 8:00, w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
10. W sobotę 7 marca przybędą do naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II, przed którymi będziemy się modlić do środy 11 marca. Wprowadzenie relikwii nastąpi w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18:00. Po Każdej Mszy św. w niedzielę będzie okazja do ucałowania relikwii i modlitwa. Uroczysta Msza św. z udziałem Akcji Katolickiej odbędzie się w niedzielę o godz. 12:30. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:00 odbędzie się modlitwa różańcowa z rozważaniami tekstów św. Jana Pawła II. Msza św. na zakończenie peregrynacji z aktem oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II odbędzie się w środę o godz. 18:00.
11.  Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii 8 marca w niedzielę Mszą święta o godz. 18:00. Trwał będzie do soboty 14 marca, nauki będą głoszone o godz. 18:45 w kaplicy św. Anny.
12. Przyjmujemy zapisy  na drugie rekolekcje w ciszy (z wyżywieniem) metodą Lectio Divina, które odbędą się w naszym opactwie w terminie 27-29 marca. Rekolekcje odbędą się pod hasłem: „Kim jest Bóg którego dotykam?”. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszynskiego, która odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Koszt 150 zł (w tym obowiązkowa zaliczka 50 zł w momencie zapisu). Zapisy potrwają tylko do połowy marca.
14. Serdecznie zapraszamy małżeństwa niesakramentalne do przeżycia rekolekcji wielkopostnych w Głogowie w terminie 3-5 kwietnia. Szczegóły w zakrystii.
15. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczynamy przygotowania klas 4 do rocznicy I Komunii św. Obowiązkowo zapraszamy  na tą Mszę św. rodziców z dziećmi z klas III i IV . Przed Mszą św. o godz. 12:30, różaniec prowadzi Róża św. Maksymiliana.
Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Starowiejskiej, Zielonej, Północnej, Wiśniowej, Marysin. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: "Gość Niedzielny" i "Niedziela”.
Bóg zapłać życzliwość, której doświadczamy, za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. Za tydzień wesprzemy grono Caritas.
      
Ks. Kan. Władysław Tasior-proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online