default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
10. 11. 2018r.

Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość wprowadzenia relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego, wielkiego czciciela Niepokalanej. Z tej racji witamy w naszej wspólnocie o. Remigiusza z Niepokalanowa, który wspólnie z bratem zakonnym przewodniczy naszej uroczystości. Podczas każdej Mszy św. wysłuchamy konferencji o św. Maksymilianie. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć cudowne medaliki oraz dewocjonalia związane z św. Maksymilianem i Niepokalaną. Dziękujemy dziś wszystkim, którzy  swoją ofiarą wspierają dzieło świetlicy i jadłodajni oraz dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Dzieci wraz z rodzicami serdecznie zapraszamy do udziału w Balu Wszystkich Świętych, który rozpocznie się  zbiórką na Placu Klasztornym o godz. 16:00. W programie wspólna modlitwa, konkurs z nagrodami o świętych, tańce lednickie, zabawy z chustą animacyjną i wiele innych niespodzianek. Bal poprowadzi Pani wodzirej Jolanta Frankowska.

Od 2 do 30 listopada modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Można jeszcze składać wypominki za zmarłych na tacę lub do zakrystii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

 • Jako jeden naród powinniśmy dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności. Święto 101 rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 8:30 w kościele garnizonowym. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele. Msze św. o godz. 7:00, 9:30 i 18:00. Prosimy o wywieszenie flag na swoich domach  i posesjach.
 • W środę przypada święto Świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski, Patronów naszej Diecezji.
 • W czwartek Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 • Katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i Rodziców Chrzestnych w czwartek i piątek o godz. 18:40 w Kancelarii Parafialnej.
 • W piątek po Mszy św. wieczornej rozpocznie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • W sobotę ministranci udadzą się do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, aby zawierzyć swoją posługę przy ołtarzu. Zbiorka na dworcu PKP o godz. 5:55.
 • W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia odbędzie się dekanalna konferencja księży i katechetów. Pamiętajmy w modlitwie o księżach i katechetach.
 • W przyszłą niedzielę 17 listopada po Mszy św. o godz. 11:00 rozpocznie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św., natomiast w Kościele Ducha Świętego Mszą św. o godz. 16:00 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 7. Na spotkanie należy przynieść wypełnione deklaracje na pielgrzymkę do Grodowca.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00, 12:30 i 16:00 będziemy gościć pochodzącego z Etiopii o. Ashenafiego z grupą misyjną. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.
 • W piątek 22 listopada odbędą się Zaduszki Nauczycielskie. O godz. 17:30 wypominki, o godz. 18:00 Msza św. Po Mszy św. Koncert Zaduszkowy.
 • 24 listopada po Mszy św. o godz. 18:00  w parafii Nawiedzenia NMP w Żaganiu rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 • Terenowe Biuro Radia Maryja i Telewizji Trwam zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Gniezna, Strzelna i Torunia w terminie 6-7 grudnia. Zostało 6 wolnych miejsc.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę młodzieży do Grodowca, która odbędzie się 7 grudnia. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimkskiej.
 • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Dworcowej 1 -25.
 • Niech naszej listopadowej zadumie towarzyszy lektura czasopism katolickich.
 • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jana Polak, Janinę Dubiel, Elżbietę Iżykowską. Zmarłych parafian polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
 • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia. W przyszłym tygodniu wesprzemy dzieło remontowe naszej parafii.

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online