default_mobilelogo

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23. 09. 2018r.

    Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom. Zapraszamy do naszej kawiarenki po Mszach świętych.

 

W tym tygodniu zapraszamy:

 

 • We wtorek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa. O godz. 9:30 i 18:00 Msza św. w intencji śp. Ks. Władysława Kulki. Po Mszy św. spotkanie wszystkich pragnących włączyć się w nowy krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa do włączenia się w piękne dzieło będące wielką pomocą dla małżeństw.

 • W środę przypada wspomnienie św. Kosmy i Damiana, a w sobotę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w tych dniach o księżach wikariuszach, którzy będą obchodzić swoje imieniny. Msza św. w intencji ks. Damian i ks. Rafała zostanie odprawiona w środę o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy na Msze św. podczas której będziemy modlić się wraz z grupa Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. Spotkanie formacyjne na które zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcieliby wstąpić w szeregi tej grupy oraz sympatyków.

 • Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z trzecich klas gimnazjum zapraszamy na obowiązkowe spotkanie do kaplicy św. Kazimierza w piątek na godz. 16:45.

 • Od dziesięciu lat, 28 września o godz. 15:00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w naszym kościele o godz. 15:00.

 • W sobotę na godz. 10:00 do kaplicy św. Kazimierza zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, kandydatów na ministrantów oraz chętnych chłopców z drugiej i trzeciej klasy Szkoły Podstawowej. Wszystkie dzieci pragnące włączyć się w scholę dziecięcą zapraszamy na próbę w sobotę na godzinę 11:30. Młodzież zapraszamy na spotkanie formacyjne z cyklu „aby lepiej poznać Boga” w sobotę na godzinę 19:00.

 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Msze św. dla młodzieży w kościele Ducha św. o godz. 16:00. Do udziału w tej Eucharystii zapraszamy obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania ze wszystkich grup oraz wszystkich chętnych. W czasie Eucharystii głoszone będą katechezy dla młodzieży.

 • Zapraszamy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Rokitna. Wyjazd 6 października z Placu Klasztornego. Koszt przejazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii.

 • 7 października w naszym kościele rozpoczniemy V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Franciszka Liszta. Już dziś zachęcamy do zaplanowania czasu i wzięcia udziału w Festiwalu. Szczegóły na plakatach.

 • Terenowe Biuro Radia Maryja i Telewizji Trwam zaprasza na pielgrzymkę do parafii św. Klemensa w Głogowie. Wyjazd na Mszę św. Rodziny Radia Maryja 15 października o godz. 14:30 z Placu Klasztornego. Koszt przejazdu 45 zł. Zapisy w zakrystii lub u Pana Edwarda Kalinowskiego tel. 536-601-070.

   • W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12: 30, modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Floriana

   • Dziękujemy za posprzątanie świątyń naszej Parafii. Do sprzątania kościoła parafialnego zapraszamy w sobotę na godz. 10:00 mieszkańców przy ul. Rzeźnickiej, Żółkiewskiego, Bocznej, Dolnej.

   • Zapraszamy do czytania prasy katolickiej „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

   • Bóg zapłać za modlitwy i wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii, Seminarium Duchownego oraz dzieł miłosierdzia.

ks. Kan. Władysław Tasior – proboszcz

 

 

 

 

 

Parafia WNMP w Żaganiu

Proboszcz Parafii: ks. kan. Władysław Tasior

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tel.: 68 444 31 10 lub 68 444 31 14

www.wnmp.zagan.pl

Mini Galeria

parametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparametersparameters

chwilowki online